| Product Name | LED Spotlight |
| Part No. |
MR16-0327CA-L1 /MR16-0330CA-L1 /MR16-0345CA-L1 /MR16-0365CA-L1 |
| Colour | Warm White/Warm White/Nature White/Cool White |
| Colour temp(CCT) | 2700K/3000K/4500K/6500K |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12-18V DC |
| Rated Current | 320-210mA |
| Lumen Output | 170lm/170lm/180lm/180lm |
| Total Power | 3.8w |
| Beam Angle | 40°/60° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | NO |
| ROHS&CE | Yes |
| Material | |
| Light source | 3X1W LED |
| Lamp holder | MR16 |
MR16-03XXCA-L1
| Product Name | LEDSpotligh |
| Part No. | MR16-0327CD-L1 /MR16-0330CD-L1 /MR16-0345CD-L1 /MR16-0365CD-L1 |
| Colour | Warm White/Warm White/Nature White/Cool White |
| Colour temp(CCT) | 2700K/3000K/4500K/6500K |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 300mA |
| Lumen Output | 200lm/200lm/210lm/210lm |
| Total Power | 3.8w/m |
| Beam Angle | 80° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | No |
| ROHS | Yes |
| Material | |
| Light source | COB |
| Lamp holder | NR16 |