| Product Name | LED strip |
| Part No. |
ASXXXI116UR04&14 /ASXXXI116TB04&14 ASXXXI116PG04&14 /ASXXXI116UY04&14 |
| Colour | Red/Blue/Green/Amber |
| Colour temp(CCT) | 630nm/465nm/525nm/590nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 330mA |
| Lumen Output | 130lm/75lm/250lm/150lm |
| Total Power | 4w/m |
| Beam Angle | 120° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | No |
| ROHS | Yes |
| Length |
0.1-2.0m |
| Material | |
| LED | 6 LED/0.1m |
| Housing | Aluninum bar |
| PCB | FR4 |