| Product Name | LED Strip |
| Part No. | ASXXXI111UR04&14 /ASXXXI111TB04&14 /ASXXXI111PG04&14 /ASXXXI111UY04&14 |
| Colour | Red/Blue/Green/Amber |
| Wave Length | 630nm/465nm/525nm/590nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 420mA |
| Lumen Output | 200lm/120lm/375lm/225lm |
| Total Power | 5.4w/m |
| Beam Angle | 120° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | NO |
| Length |
0.1-2.0m |
| Material | |
| LED | 9 LED/0.1m |
| Housing | Aluminum bar |
| PCB | FR4 |