| Product Name | COB Strip |
| Part No. | BC018-229064PG-01 |
| Colour | Green |
| Wave Length | 520-530nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 120mA |
| Lumen Output | 22.7lm |
| Total Power | 1.44w |
| Beam Angle | 170° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | No |
| ROHS | Yes |