| Product Name | COB Dot Matrix |
| Part No. | CM3-FF04F4-CC01 |
| Colour | Full color |
| Wave Length | R:625nm R:525nm, B:470nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | |
| Input Voitage | R:2.1V DC R:3.1V DC, B:3.2V DC |
| Rated Current | 8mA |
| Lumen Output | 700/3500/1500 |
| Total Power | R:19.2w R:28w, B:28w |
| Beam Angle | 170° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | NO |
| ROHS | YES |
| Dimension | 16x16,3mm dot & pitch 4 mm |
| Light source | COB |