| Product Name | Dotal Module |
| Part No. | M1-C1B-27-L1/M1-C1B-30-L1/M1-C1B-45-L1/M1-C1B-65-L1/M1-C1B-FU-L1 |
| Colour | Warm white/Warm white/Nature white/Cool white/Full color |
| Colour temp(CCT)/Wave length | 2700K/3000K/4500K/6500K/R:620nm,G:525nm,B:470nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 20mA |
| Lumen Output | 50lm/50lm/60lm/60lm/R:2Lm G:6Lm B:1Lm |
| Total Power | 0.24W//0.72W |
| Beam Angle | 120° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Outdoor(IP66) |
| Dimmable | NO(Standard)/(Optainal) |
| ROHS | Yes |
| Length | 6M/chain(60 modules/chain) |
| Material | |
| LED | Cree |
| Housing | TPE |
| PCB | FR-4 |