| Product Name | COB Module |
| Part No. | CO3W-E1X-UR-L1 |
| Colour | Red |
| Wave Length | 626-636nm |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 48mA |
| Lumen Output | 12lm |
| Total Power | 0.58W |
| Beam Angle | 170° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | NO(Standard)/(Optainal) |
| ROHS | Yes |
| Length | 10.1M/chain (50 modules/chain) |