| Product Name | COB Module |
| Part No. | BC3-I120-65-L1-H1 |
| Colour | Cool White |
| Colour temp(CCT) | 6500K |
| Colour Rendering Index(CRI) | 80Ra |
| Input Voitage | 12V DC |
| Rated Current | 40mA |
| Lumen Output | 30lm |
| Total Power | 0.48W |
| Beam Angle | 150° |
| Life Span | 30000 hrs |
| Operating Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Storage Temperature |
-40℃-+60℃ |
| Application | Indoor |
| Dimmable | NO(Standard)/(Optainal) |
| ROHS | Yes |
| Length | 6M/chain (30 modules/chain) |